Уряд продовжив виплату допомоги на проживання внутрішньо перемішеним особам

26 січня 2024 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України №94 про продовження виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб. Виплату допомоги всім ВПО, які отримували її до 1 лютогоавтоматично буде продовжено до 1 березня (без додаткового звернення).

З 1 березня виплати автоматично продовжуються ще на 6 місяців для категорій ВПО, які  не мають можливості  працювати, а саме:

  • для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року  розмір пенсії  не перевищує 9444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • осіб з інвалідністю I чи II групи,дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей;
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,осіб з  їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Крім того, значна кількість ВПО також зможуть отримати продовження виплат ще на 6 місяців, після подання нової заяви на виплату допомоги.Умова продовження виплат на додаткові 6 місяців – те, що розмір доходу в таких родинах не перевищує 9 444 грн. на одну особу.

Так, ще на 6 місяців зможуть отримати виплати для ВПО ті  родини, у яких є діти до 14 років, які не мають змоги відвідувати виховні та навчальні заклади або навчання відбувається в гібридному форматі (офлайн та онлайн), через що батьки не мають можливості працювати. 

Зокрема, право на продовження допомоги матимуть родини ВПО з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій. А також ті родини з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання в школі відбувається в форматі он-лайн. 

Також допомога буде продовжена родинам, у яких один з членів сім’ї доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною

Допомога буде продовжена малолітнім дітям, які прибули без супроводу батьків, та вагітним жінкам (починаючи з 30 тижня вагітності).

Допомога буде продовжуватися родинам, у яких працездатні особи зареєструвалась в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалась,працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність/ або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримали ваучер на навчання тощо та  у складі сім’ї є діти віком до 14 років.

Крім того, згідно ухваленої Постанови Уряду, відтепер ВПО, які отримували допомогу та відмовилися від неї, або яких було знято з обліку як внутрішньо переміщених осіб через те, що такі особи повернулись до покинутого місця проживання, але знову були змушені з нього виїхати, також зможуть знову звернутись за призначенням допомоги на проживання. Для цього потрібно особисто подати заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за місцем свого фактичного проживання до органів соціального захисту населення територіальної громади.

Особи яким не буде автоматично подовжено виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам але які мають право на отримання допомоги відповідно до змінповинні протягом лютого-березня 2024рокуособисто подати нову заявудо органів соціального захисту населення територіальної громади, допомога даним особам буде призначена з 1 березня 2024 року.

Прочитано 11 раз