25 квітня Всесвітній день боротьби з Малярією

Малярі́я – інфекційне захворювання, яке спричиняють найпростіші з роду плазмодіїв. Передається людині при укусах комарів роду Anopheles (так званих «малярійних комарів»). Його симптомами є гарячка, озноб, сильне потовиділення, головний біль, ломота, нудота і блювання. Іноді ці симптоми можуть проявлятися кожних 48—72 години, залежно від того, яким є збудник хвороби і як довго людина хворіє на цю недугу.

Осередки малярії з високою ураженістю населення існують в Африці, Південно-Східній Азії, Південній Америці. Останнім часом через світову політичну та економічну кризу, військові конфлікти, розвиток міжнародного бізнесу й туризму відбулося активне розповсюдження малярії на вільні від неї території. Почастішали завезення і в Україні до 50 випадків щорічно.

Ситуація із захворюваністю на малярію в світі, зокрема й в Україні, залишається нестійкою. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 2022 році було зареєстровано 249 мільйонів випадків малярії, померло 608 тисяч осіб у порівнянні з 44 тис. осіб у 2016 році.

На жаль, завезенню малярії на територію України запобігти неможливо, вся відповідальність за власне здоров’я покладається на плечі кожного з нас. Вакцина проти цього захворювання вже існує, однак вона використовується лише для діток першого року життя у країнах Африки, де малярія є основною причиною дитячої смертності. Людям, які планують вирушати в країни, потенційно небезпечні щодо малярії, слід відвідати свого лікаря, який проконсультує та допоможе підібрати протималярійні препарати, адже необхідно проводити хіміопрофілактику, і, що особливо важливо, відповідно до рекомендацій ВООЗ, її слід починати за один тиждень до виїзду, протягом всього терміну перебування на небезпечній території та протягом 4 тижнів після повернення.

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Прочитано 0 раз