27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
Цей день відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН (A/RES/60/7). Саме 27 січня 1945 року було звільнено в’язнів концтабору Аушвіц (Освенцим).
Жертвами Голокосту стало більшість єврейського населення України внаслідок цілеспрямованих і систематичних дій нацистських окупантів. Початком масового винищення єврейського населення на Кіровоградщині історики вважають 30 вересня 1941 року, коли айнзатцгрупи розпочали масові розстріли. За попередніми даними, в Олександрії за роки окупації було знищено близько 2,5 тисяч євреїв, що становило більшу частину єврейської громади міста. Лише за перші пів року окупації в області було вбито не менше 6,5 тисяч євреїв.
Пам’ять про загиблих від нацистського режиму зберігається у пам’ятниках, розташованих на місцях масових вбивств. Один із таких пам’ятників знаходиться в місті Олександрії, де щорічно збирається місцева громада, щоб вшанувати жертв Голокосту.
У 2022 році ООН ухвалила резолюцію, яка підкреслила, що визнання Голокосту є питанням, яке консолідує міжнародну спільноту та демонструє її одностайність.
1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила історичну резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост». У цій резолюції знову підтверджено, що «Голокост, який призвів до винищення однієї третини євреїв і значної кількості представників інших меншин, завжди буде слугувати всім людям пересторогою щодо небезпеки, яку несуть ненависть, фанатизм, расизм і упередження».
Прочитано 0 раз