27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Цей день відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 60 / 7. Цього дня 1945 року звільнено в’язнів концтабору Освенцим.

Жертвами Голокосту стало більшість єврейського населення України внаслідок цілеспрямованих і системних дій нацистських окупантів.

Початком масового Голокосту на Кіровоградщині історики визначили 30 вересня 1941 року, коли айнзатцгруп розпочали масові розстріли єврейського населення. За попередніми даними, в Олександрії було винищено за роки окупації 2,5 тисячі євреїв, тобто більшу частину єврейської громади. Лише за півроку окупації, в області вбито не менше 6,5 тисяч євреїв.

Пам’ять про загиблих від нацистського режиму зберігається у пам’ятниках, що розташовані на місці масових вбивств. Одна з таких пам’яток є в місті Олександрії, де щорічно збирається місцева громада для вшанування жертв Голокосту.

У 2022 році ООН ухвалила резолюцію, в якій зазначила, що визнання Голокосту є питанням. Що консолідує міжнародне співтовариство і в якому міжнародна позиція є одностайною.

Генеральна Асамблея Організацій Об’єднаних Націй 1 листопада 2005 року ухвалила історичну резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост». У цій резолюції знову підтверджено, що «Голокост, який призвів до винищення однієї третини євреїв і значної кількості представників інших меншинств, завжди буде слугувати всім людям пересторогою щодо небезпеки, яку мають у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередження».

Прочитано 0 раз