29-30 вересня – Дні пам’яті жертв Бабиного Яру

29-30 вересня Україна та світ вшановують пам’ять жертв однієї з найжахливіших трагедій Другої світової війни – масових розстрілів у Бабиному Яру. У 1941 році нацисти розпочали масові розстріли мирного населення, серед яких були євреї, роми, українці, радянські військовополонені та інші. Трагедія Бабиного Яру стала символом Голокосту в Україні, а сам яр – місцем, яке забрало життя понад 100 тисяч людей.

 

Ці події є символом нацистської політики масового знищення населення. Жертвами стали понад сто тисяч людей – військовополонені та цивільні, серед яких були євреї, українці, роми, караїми, учасники визвольного руху, заручники, так звані «саботажники», порушники комендантської години, а також пацієнти психіатричної лікарні.

 

Розстріли в Бабиному Яру тривали майже щоденно протягом двох років, з моменту вступу нацистів до Києва у вересні 1941 року і до звільнення міста в листопаді 1943 року. За цей час було практично повністю знищено єврейське населення міста.

 

Урочище Бабин Яр у Києві стало одним з найбільш жахливих, але не єдиним символом Голокосту в Україні. Масові страти за національними, етнічними, расовими, культурними, релігійними та іншими ознаками проводилися тоталітарними режимами по всій території України у минулому столітті.

 

В Олександрійському районі також відомі подібні злочини нацистів під час окупації. Зокрема, в місті Олександрії було знищено практично все єврейське населення. На місці, де відбулися ці трагедії, сьогодні, за підтримки громади, встановлено пам’ятний знак, біля якого щорічно проводяться меморіальні заходи на вшанування пам’яті загиблих.

 

Вічна пам’ять жертвам Бабиного Яру!

Прочитано 4 раз