5 правил, як убезпечити себе від торгівлі людьми
Вперше про торгівлю людьми як про глобальну проблему було заявлено на початку ХХ століття. Тоді ж виникла потреба напрацювання системних підходів до боротьби із цим явищем
Сучасна торгівля людьми має транснаціональний характер – вона охоплює всі регіони та більшість країн світу. Також зростають її масштаби всередині країн.
У цій статті зібрано інформацію, яка допоможе відповісти на актуальне питання : «Як убезпечити себе?» :
1.БЕЗПЕКА ДОКУМЕНТІВ
Нікому й ніколи не віддавайте ваш паспорт або документи дитини, крім офіційних осіб. Якщо ви за кордоном і загубили свій паспорт, або ж його відібрали у вас силою, звертайтеся терміново до посольства чи консульства України в країні перебування.
Зробіть копії чи фото документів. Надішліть їх собі на електронну пошту або збережіть їх на телефоні.
- БЕЗПЕКА ПЕРЕСУВАННЯ
Не сідайте в авто до незнайомих людей. Якщо вам все ж таки треба так вчинити, сфотографуйте номер авто і надішліть вашим близьким.
- БЕЗПЕКА СПІЛКУВАННЯ
Нікому не віддавайте свій мобільний телефон та інші засоби зв’язку. Постійно інформуйте близьких про ваше місце перебування та пропозиції щодо поселення, працевлаштування тощо, які вам надходять. Домовтеся зі своїми близькими про певне кодове слово чи знак, що означатиме небезпеку та потребу в допомозі.
- БЕЗПЕКА ФІНАНСІВ
Особисто оформлюйте документи та сплачуйте за послуги. Це не дасть можливостей та приводів будь-кому втягнути вас у боргову залежність.
- БЕЗПЕКА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Ніколи не залишайте свій паспорт як заставу та не віддавайте його потенційному роботодавцю або посереднику. Обов’язково укладайте контракт, обов’язково зрозумілою для вас мовою. Не підписуйте документів, якщо хоча б один із пунктів у ньому вам не зрозумілий. Один з примірників контракту має бути відданий вам на руки.
Якщо ж ви опинились у такій халепі, не зневірюйтесь – вихід є:
1547 – гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
116 123 – національна гаряча лінія з питань попередження торгівлі людьми;
527 – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
112 – лінія екстреної допомоги в ЄС;
102 – Національна поліція України;
0522 32 23 48 – департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Пам’ятайте! Відсутність документів, що посвідчують вашу особу, не є перешкодою для звернення до місцевих екстрених служб, неурядових організацій або посольств України.
Прочитано 12 раз