8 травня – День пам’яті і примирення

В цей день ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.

Ми пам’ятаємо всіх і кожного, хто боровся з нацизмом і переміг його.

Ми пам’ятаємо, що частина цивільних людей, які тільки починали своє життя стали вимушеними підневільними остарбайтерами, а діти війни не знали щасливого дитинства.

Війна – це багато жертв – вбитих і поранених від бойових дій та окупації міст і сіл.

Війна – це долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Дорогою ціною Олександрійщина здобувала разом з іншими українцями перемогу у Другій світовій війні. Тільки за офіційними даними, у межах колишнього Олександрійського району пішло на війну та не повернулося 9933 жителі Олександрійщини. Збитки завдані народному господарству сягали сотні мільйонів. Та не дивлячись на всі ці втрати, український народ у складі антигітлерівської коаліції, здобув тяжку, криваву, але необхідну перемогу над нацизмом.

Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Путінська Росія, говорить про «вирішальний внесок у перемогу над нацизмом росіян». Військові злочинці і агресори, увібравши в себе всі найгірші практики нацизму й комунізму, зазіхають на нашу територіальну цілісність і руйнують залишки світового порядку та миру в Європі.

Наша боротьба триває щоденно. Із 2014 року ми стоїмо на захисті Європи та наших спільних гуманістичних, загальнолюдських цінностей. І обов’язково, як і наші предки, здобудемо перемогу. Бо ми змагаємось із ворогом за рідну землю, за наше право жити на своїй, Богом даній землі, у суверенній і незалежній державі.

Вічна пам’ять полеглим!

Слава героям!

Україна перемогла у 1945 році найсильнішу армію світу. Переможемо і нині – для щастя і миру наших дітей!

 

Начальник Олександрійської районної військової адміністрації

 

                       Ольга КОРІНЕНКО

 

Заступник голови Олександрійської районної ради

 

 

                      Валентина МЕЛЕЖИК

 

Прочитано 0 раз