Батькам слід звернути увагу на поведінку дітей на канікулах, щоб вони не потрапили під вплив агресора і не опинилися під кримінальною відповідальністю!

У світлі останніх подій, зокрема затримання підлітків, які здійснювали незаконні дії щодо військових за вказівкою країни-агресора, маємо звернути увагу батьків на загрозу впливу на поведінку та дії підлітків та дітей.

У більшості випадків на початку збирається група дітей та молоді віком приблизно від 15 до 20 років. Комунікація відбувається через чати соціальних мереж, зазвичай за допомогою Телеграму.

Серед перших “завдань” може бути малювання графіті, а потім – “графіті зі змістом”, що зазвичай є антиукраїнським і агресивним. Наступним кроком може бути підпал авто чи інші незаконні дії.

Для того, щоб підлітки виконали ці дії, їм обіцяють недоступну для них винагороду за, здається, дуже прості кроки. Зазвичай винагорода може становити тисячі доларів – $ 2-3 тисячі. Після вчинення таких дій, як діти, так і їх батьки підпадають під відповідальність за вчинення кримінального злочину різного рівня тяжкості.

Враховуючи, що контакт відбувається зі спеціальним відділом російського ГРУ, який має фінансування на цю справу, серед звинувачень, які можуть висунути правоохоронці, може бути і звинувачення у державній зраді, що є тяжким злочином.

Варто нагадувати дітям і підліткам, що “прості” гроші – це “мишоловка”, адже великі гроші за просто так, без ризику, не дають, і це робиться для того, щоб використати чуже життя для виконання завдань країни-агресора. При цьому реальної “оплати” за виконане частіше за все немає,тобто дітей та підлітків банально обдурюють.

Серед рекомендацій – встановлення батьківського контролю на гаджетах. Варто пояснити дитині, де не варто спілкуватися, щоб не створити проблем ні собі, ні батькам. Будь-які спроби “легкого заробітку” за допомогою підрозділів країни-агресора – це прямий шлях до жорсткої відповідальності.

Якщо ж такий чат виявлено і є підозра, що такі дії – створення тиску на дитину для незаконних дій – помітні у переписці, бажано номер/нік, з якого писали, передавати одразу в Службу безпеки та інші правоохоронні органи.

Бажано переконатися, що в оточенні дітей немає осіб, які шукають “легкого заробітку” на канікулах. Діти у такому віці погано розуміють небезпеки, не мають життєвого досвіду у розумінні реальної загрози. Все вище згадане стосується також батьків з дітьми-інвалідами, у тому числі з психічними розладами.

На жаль, є перші затримання, коли підлітки, не розуміючи, що і навіщо вчиняють, можуть отримати реальні проблеми із законом, що залежно від віку та тяжкості злочину можуть завершитися навіть ув’язненням. За повідомленнями правоохоронців, заплановані наступні затримання, проводяться розшукові заходи, що здійснюються з урахуванням “підліткового маскування” та в обхід рекомендацій “кураторів” з рф. Такі дії вираховуються відносно просто і швидко, але “кураторам” своїх “агентів” зазвичай не жаль, і вони будуть шукати нових жертв.

Оберігаємо дітей! Роз’яснюємо!

Прочитано 0 раз