Монетизацію одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» подовжено до 31 грудня 2024 року

13 лютого 2024 року набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України  від 9 лютого 2024 року№ 136, якою продовжено терміни отримання компенсації вартості «пакунку малюка» до 31 грудня 2024 року.

Отримати Пакунок малюка можуть не лише біологічні батьки новонародженої дитини, але і прийомні, усиновлювачі, батьки-вихователі, опікуни та патронатні вихователі. Цю можливість можна використати безпосередньо в пологовому будинку після народження дитини.У разі відсутності в пологовому будинку Пакунку малюказаяву про його отримання можливо подати до органів соціального захисту населення або Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання протягом 30 календарних днів з дня народження дитини.

У разі відсутності або відмови від отримання Пакунка малюка в пологовому будинку замість нього можна отримати грошову компенсацію  його вартості.

Розмір грошової компенсації на одну дитину становитьтри розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. У 2023 році розмір складає 6 816,00 грн., а з 1 січня 2024 року – 7 689,00 грн.. Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання, відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

Для отримання послуги з надання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» заявники за місцем свого проживання подають до  органів соціального захисту населення або до ЦНАПу:

заяву;

копію свідоцтва про народження дитини; документ, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я (надається у випадку коли народження дитини відбулося поза межами закладу охорони здоров’я);

довідку про те, що «пакунок малюка» в закладі охорони здоров’я не видано(надається у випадку, коли народження дитини відбулося в закладах охорони здоров’я);

номер поточного рахунку із спеціальним режимом використання, відкритий в АТ КБ  «ПриватБанк ».

Факт народження дитини не в пологовому будинку —  підтверджується медичним закладом, що проводив огляд матері та дитини, або медичною консультативною комісією у випадку, якщо огляд не здійснювався та видається відповідний документ.

Прочитано 2 раз