Тренінг для працівників місця тимчасового проживання

За статистичними даними станом на 01.02.2024 з початку повномасштабної військової агресії рф прокурори зафіксували 270 фактів сексуального насильства внаслідок воєнної агресії. На разі зафіксована найбільша кількість випадків сексуального насильства у Херсонській області – 79, у Київській області – 53, у Донецькій області – 73, у Харківській області – 27, у Запорізькій області – 17, у Чернігівській області – 6 , у Луганській області – 3, у Миколаївській області – 10, у Сумській області – 2.

 

27 лютого 2024 року Олександрійською районною військовою адміністрацією організовано тренінг для працівників місця тимчасового проживання на тему «Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом: надання комплексної допомоги постраждалим».

Тренінг провела в онлайн формат голова правління ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» Любов Кан.

Метою тренінгу було набуття навички щодо належної ідентифікації різних форм сексуального насильства, пов’язаного із війною/конфліктом (СНПК), здійснення його належного документування, відповідно до міжнародних стандартів та національного законодавства, напрацювання механізму взаємодії щодо надання комплексної допомоги постраждалим від СНПК, зокрема, захисту прав постраждалих, надання їм  юридичної, соціальної, медичної, психологічної підтримки, розуміння наслідків СНПК для постраждалої особи та особливостей побудови з нею комунікації/взаємодії.

Цей тренінг відвідали 45 учасників. За результатами всі отримали номерний сертифікат про підвищення кваліфікації з цієї тематики.

Прочитано 19 раз