Відбулася двадцять друга сесія Олександрійської районної ради

6 березня під головуванням заступника голови районної ради Валентини Мележик відбулась двадцять друга сесія Олександрійської районної ради восьмого скликання. У роботі сесії взяли участь начальник Олександрійської районної військової адміністрації Ольга Коріненко, керівник Олександрійської окружної прокуратури Артем Моргай, заступник начальника Олександрійського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області Віталій Кравцов, керівники структурних підрозділів Олександрійської районної військової адміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, представники засобів масової інформації.

На сесії розглянуто вісім питань порядку денного, що пов’язані із виконанням повноважень районної ради.

Зокрема заслухано звіт начальника Олександрійської районної військової адміністрації про виконання програми економічного і соціального розвитку Олександрійського району на 2023 рік та делегованих повноважень. Як зазначено у звіті голови Олександрійської районної військової адміністрації Ольги Коріненко, РВА виконано ряд заходів з організації територіальної оборони в Олександрійському районі. Продовжується взаємодія райвійськадміністрації з підрозділами Національної гвардії, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, районними відділами Національної поліції, Служби безпеки України, територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Силами зазначених підрозділів здійснюються заходи щодо забезпечення виконання заходів правового режиму воєнного часу, а також підтримання стабільної контрольованої ситуації в районі та її адміністративних межах. З початком воєнного стану були сформовані добровольчі формування територіальних громад Олександрійського району. З членами добровольчих формувань проводяться заняття з вогневої і тактичної підготовки. Більш повна інформація з питань оборони та мобілізаційної підготовки буде висвітлена після закінчення дії воєнного стану.

Завдяки спільній, злагодженій роботі районної військової адміністрації та органів місцевого самоврядування забезпечується прийом та розміщення внутрішньо переміщених осіб, пунктів незламності, збору гуманітарної допомоги і інше.

Проводиться значна робота щодо допомоги у технічній та матеріальній підтримці військових підрозділів, що захищають Україну на фронті, надається допомога деокупованим територіям, виконуються поточні завдання, щодо підтримки соціально-економічного стану та виконання інших завдань.

Також заслухано звіт голови районної ради, який як виконуюча обов’язки очільника районної ради подала заступник голови Валентина Мележик. Як зазначено у звіті, переважна більшість депутатів відповідально ставиться до виконання своїх депутатських обов’язків. Але, на жаль, є депутати, які з невідомих причин не завжди беруть участь у пленарних засіданнях районної ради та засіданнях постійних комісій. У звітному періоді середній відсоток відвідування пленарних засідань районної ради депутатами районної ради склав 66% від загального складу ради. У середньому у пленарних засіданнях брали участь 27 депутатів із 42 депутатів загального складу. Мінімальна кількість депутатів для забезпечення повноважності пленарного засідання становить 22 депутати. Така ж кількість депутатів необхідна і для прийняття рішень районною радою. Усього за цей період розглянуто 38 питань, з яких прийнято відповідні рішення. Затверджено програму економічного і соціального розвитку та районний бюджет на поточний рік. Заслухано 4 звіти про виконання раніше прийнятих рішень, 3 питання розглянуто в порядку контролю за ходом виконання районних програм.

Необхідно зазначити, що районною радою протягом звітного періоду було підтримано та направлено 6 звернень до органів влади, посадових осіб вищого рівня та до народних депутатів України.

Депутати районної ради також заслухали звіт про виконання районного бюджету Олександрійського району Кіровоградської області на 2023 рік.

Інформація з усіх звітів взята до відома.

Заслухано інформацію керівника Олександрійської окружної прокуратури Кіровоградської області про здійснення організаційних та практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності профілактики та посилення боротьби зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку на території у межах юрисдикції Олександрійської окружної прокуратури, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності упродовж 12 місяців 2023 року. Відповідна інформація також взята до відома.

Депутати схвалили проект рішення “Про внесення змін до Переліку підприємств, установ і організацій спільної власності територіальних громад сіл і селищ Онуфріївського району та майна спільної власності”.

Також окремим рішенням схвалено зміни до складу постійних комісій та прийнято рішення про дострокове припинення повноважень двох депутатів районної ради.

 

Прочитано 4 раз