Відбулось засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській районній державній адміністрації
25 квітня за головування заступника начальника районної військової адміністрації Валерія Больбота та членів місцевої державної надзвичайної протиепізостичної комісії при Олександрійській районній військовій адміністрації, запрошених осіб, відбулось засідання комісії.
Під час засідання розглядалось декілька питань. Зокрема, про виконання Плану заходів щодо ліквідації сказу в неблагополучному пункті села Костянтинівка, Приютівської територіальної громади, Олександрійського району доповідав Сіленко О.А., начальник Олександрійського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. Він проінформував про випадок захворювання корови на сказ в селі Костянтинівка.
За результатом розгляду питання, відповідно до п. 1.4 Протоколу місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській районній державній адміністрації від 22.04.2024, внести доповнення до Плану комплексних заходів, а саме, додати пункт 3.5, відповідно до інструкції «Про заходи щодо боротьби із сказом тварин».
“Зміни до Плану комплексних заходів щодо ліквідації сказу тварин в неблагополучному пункті в селі Костянтинівка та загрозливій зоні в селах: Косівка, Протопопівка, Діброви, Ягідне, Березівка, Бутівське, Занфірівка, Мар’ївка, Лікарівка, Новоолексіївка, Приютівської територіальної громади, села Серебряне, ЗахарівкаВеликоандрусівської територіальної громади та мисливські угіддя, які знаходяться на території землекористування Приютівської територіальної громади, мають включати профілактичні заходи до завершення карантину, а саме, молоко від клінічно здорових тварин неблагополучної щодо сказу ферми, гурту, отари, табуна, незалежно від проведених щеплень проти сказу, може використовуватись в їжу людям або в корм тваринам після пастеризації при температурі 80-85С протягом 30 хвилин або кип’ятіння протягом 5 хвилин.
Виконання покладається на власників тварин у вогнищі сказу”.
Іншим пунктом рішення з цього питання комісія звернулася до Олександрійського районного відділення поліції з заявою про кримінальне правопорушення, передбачене статтею 251 Кримінального Кодексу України «Порушення ветеринарних правил, які можуть призвести до поширення епізоотії або інших тяжких наслідків». Термін виконання — з 25 квітня 2024 року.
За третім пунктом з цього питання, вирішено, що після проведення утилізації трупів тварин з неблагополучного пункту чи загрозливої зони щодо сказу тварин, проводити дезінфекцію місця розташування трупу та прилеглої територію згідно чинних інструкцій.
Термін виконання – невідкладно, з моменту виявлення.
За результатом розгляду питання, Приютівській селищній раді та Великоандрусівській сільській раді, прийняти та невідкладно зареєструвати заяву про кримінальне правопорушення, передбачене статтею 251 Кримінального Кодексу України «Порушення ветеринарних правил, які можуть призвести до поширення епізоотії або інших тяжких наслідків». Термін виконання — з 25 квітня 2024 року.
Також комісія ухвалила такі рішення з цього питання:
– забезпечити організацію захоронення трупів тварин з неблагополучних пунктів щодо сказу тварин та загрозливої зони;
– координацію виконання цього рішення покласти на начальника Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Сіленка О.А.
За відповідне рішення проголосувало 15 членів комісії з 15 присутніх.
Прочитано 2 раз