Відбулося засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС
27 червня 2025 року під головуванням начальника Олександрійської районної військової адміністрації Ольги Коріненко відбулося чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На порядку денному розглянуто низку важливих питань, зокрема:
Готовність органів виконавчої влади до забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у літній період 2025 року.
Стан підготовки місць відпочинку на водних об’єктах району.
Заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій.
Підготовка закладів освіти до нового 2025/2026 навчального року, включаючи облаштування фонду захисних споруд цивільного захисту.
Проведення штабного тренування органів управління та спеціальних об’єктових навчань із питань цивільного захисту.
За поточний період 2025 року фахівці Олександрійського районного управління взяли участь у 206 комісійних обстеженнях закладів освіти. Порушення в організації харчування виявлено при 141 обстеженні. Надіслано рекомендації керівникам закладів щодо усунення недоліків.
Обстежено 39 об’єктів централізованого водопостачання, на 36 виявлено порушення. Проблемними залишаються такі громади:
Олександрійська ТГ – відсутній балансоутримувачі Ізмайлівського водогону, не проводиться лабораторний контроль води.
Світловодська ТГ – не вирішено питання якості води у Власівці.
Приютівська ТГ – на відомчому водогоні цукрового заводу відсутній контроль якості води.
Попельнастівська ТГ – відсутні проєкти зон санітарної охорони.
Великоандрусівська ТГ – невідповідність води за кількома показниками, відсутність зон санітарної охорони.
Із 42 громадських джерел нецентралізованого водопостачання лише 27 мають санітарні паспорти. У Петрівській громаді виявлено порушення у 55% об’єктів. Лабораторний контроль води проводиться не систематично або лише раз на рік.
У лікувальних закладах паспортизовано лише 23,7% джерел водопостачання, контроль води організовано в 9 установах.
У сфері підготовки місць відпочинку на воді: проведено водолазне обстеження 7 акваторій. Дослідження води на 17 пляжах показало відповідність показників нормам.
Зазначено низький рівень готовності джерел нецентралізованого водопостачання у громадах та відсутність лабораторного контролю якості питної води в окремих населених пунктах.
Щодо підготовки закладів освіти: утворені робочі групи, які в липні-серпні проводитимуть обстеження та підписуватимуть акти готовності закладів до нового навчального року та перевірятимуть стан захисних споруд.
Усі питання розглянуто в повному обсязі. За результатами засідання ухвалено відповідні рішення, визначено терміни їх виконання та встановлено контроль.