Відбулося засідання районної координаційної ради з питань сімʼї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому пасильству та протидії торгівлі людьми
01 липня 2025 року в приміщенні Олександрійської районної військової адміністрації відбулося засідання районної координаційної ради з питань сімʼї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми під головуванням заступника начальника Олександрійської РВА Валерія Больбота.
В засіданні взяли участь члени районної координаційної ради та відповідальні особи територіальних громад Олександрійського району, директор Громадської організації «Важлива» Любов Кан та начальник сектору ювенальної превенції Сергій Ганський.
Начальник управління соціального захисту населення Ірина Табачкова зазначила про основні виклики, із якими представники ОМС стикаються у забезпеченні населення соціальними послугами та шляхи їх подолання, зокрема із залученням громадських організацій.
У своєму виступі Любов Кан проговорила перспективи співпраці з громадськими організаціями у сфері надання соціальних послут, а також посилення спроможності громад за рахунок залучення грантових коштів.З метою планування роботи та обʼєднання зусиль органів влади, місцевого самоврядування з громадськими організаціями було обговорено діючі ініціативи, спрямовані на забезпечення психосоціальної підтримки населення в умовах війни.
Про стан роботи із запобігання та протилії домашньому насильству та насильству за ознакою статі у районі протягом І півріччя доповів Сергій Ганський, начальник сектору ювенальної превенції. Він ознайомив присутніх зі змінами у КУпАП, що були внесені у звʼязку із ратифікацією Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, статистичними даними та результатами проведеної роботи за перші шість місяців 2025 року.
Обговорення актуальних питань протидії домашньому насильству та забезпечення гендерної рівності важливе повсякчас. Особливо важливо аби робота тривала павіть в умовах повномасштабної війни, адже воєнні дії часто призволять до загострення психологічних проблем, зростатня агресії та, як паслідок, збільшення випадків домашнього насильства. Ми маємо вивчати та боротися не лише з наслідками, а й
причинами, а також впроваджувати програми роботи з кривдниками, це стане суттевим




кроком до викорінення проблеми.