Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до зайняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

Немає вікових обмежень для постраждалих осіб. Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. На сьогодні для українців, в умовах воєнного стану, ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами став ще більшим.

Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми (стаття 149 Кримінального кодексу України). Наша держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим особам. Особам, які постраждали від торгівлі людьми українським законодавством гарантується одноразова матеріальна виплата та надання комплексної допомоги (медичної, психологічної, соціальної, правової, допомоги у працевлаштуванні та іншої необхідної допомоги), виходячи з особистих потреб таких осіб.

Боротьба з торгівлею людьми, порушення прав людини в сучасному світі вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни, кожної громади.

            Для отримання допомоги чи консультації телефонуйте за вказаними телефонами:

1547 – гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

116 123 – національна гаряча лінія з питань попередження торгівлі людьми;

527 – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;

112 – лінія екстреної допомоги в ЄС;

102 – Національна поліція України;

0522 32 23 48 – департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації.

 

 

Прочитано 17 раз