Заступник начальника Олександрійської РВА взяв участь у регіональній презентації щодо протидії агресії РФ
02 лютого 2024 року взяли онлайн участь у регіональній презентації публікації «Методичні рекомендації щодо поводження із постраждалими від сексуального насильства внаслідок військової агресії рф в Україні під час проведення стабілізаційних заходів та слідчих дій» Роман Домбровський заступник начальника Олександрійської районної військової адміністрації, начальник управління соціального захисту населення Ірина Табачкова. Також організовано участь в заході відповідальних за напрямки роботи з питань сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії домашньому насильству, керівників профільних структурних підрозділів та комунальних закладів сільських, селищних рад Олександрійського району.
Методичні рекомендації підготовлені експертами Інформаційно-консультативного жіночого центру та Національної академії Служби безпеки України за сприяння Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Катерини Левченко.
Захід організовано в рамках проєкту “Вистоїмо разом: вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною”, який виконує Український Жіночий Фонд у партнерстві з ГО «Ла Страда-Україна» та Асоціаціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Офісу Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.
Стан справ щодо злочинів СНПК станом на 01.02.2024
МАСШТАБИ
З початку повномасштабної військової агресії рф прокурори зафіксували 270
факт СНПК (чоловіки – 97, жінки – 173, з них неповнолітні – 13, з яких 12 дівчат та 1 хлопець (інший вид сексуального насильства не пов’язаний зі зґвалтуванням), серед яких наявні такі види як: зґвалтування, каліцтво або насильство над статевими органами, примусове оголення, погрози та спроби зґвалтування, примус дивитися на сексуальну наругу над близькими особами тощо.
На разі зафіксована найбільша кількість випадків сексуального насильства у
Херсонській області – 79, у Київській області – 53, у Донецькій області – 73, у Харківській області – 27, у Запорізькій області – 17, у Чернігівській області – 6, у Луганській області– 3, у Миколаївській області – 10, у Сумській області – 2.
На прикладі Херсонщини, прокурорами зафіксовано злочини військових рф як
зґвалтування, так і тортури, також гендерно обумовлене насилля щодо матерів,
дружин, сестер військових ЗСУ – це все є ніщо іншим як патерни — зброя для знищення нації українців (геноцид).
За виявленими фактами сексуального насильства на окупованих територіях
селищ Київської, Чернігівської, Херсонської, Харківської та Миколаївської областей, повідомлено про підозру 39 військовослужбовцям рф. Скеровано до суду обвинувальні акти щодо 24 осіб, двох осіб засуджено до 12 років та 10 років (позбавлення волі). Розкрито 69 фактів СНПК.
Приклади останніх повідомлень про підозру та надісланих обвинувальних
актів:
За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора
скеровано до суду обвинувальний акт відносно військовослужбовця рф, який протягом березня 2022 року, діючи за попередньою змовою групою осіб, із погрозою застосування зброї протиправно заволоділи майном п’яти цивільних осіб. Крім того, 21.03.2022 близько 10:00 години, діючи за попередньою змовою групою осіб, перебуваючи на території приватного подвір’я цивільних осіб, що у Київській області, із застосуванням фізичного насильства та погрози застосування зброї, вчинили стосовно місцевої мешканки насильницькі дії сексуального характеру, а саме зґвалтували останню.
Приклади останніх виявлених фактів:
— 29.12.2022 військовослужбовець зс рф, перебуваючи на тимчасовоокупованій
території одного із сіл Запорізької області, діючи умисно, в порушення законів та звичаїв війни, насильницькі дії сексуального характеру відносно місцевої мешканки, а саме зґвалтував останню;
— у серпні 2022 року військовослужбовець зс рф під час окупації одного із сіл
Миколаївського району Миколаївської області, встановлено факти жорстокого
поводження з цивільним населенням, а саме застосування до двох місцевих жінок психологічного насильства та погроз застосування фізичного насильства під час їх систематичного залучення до примусових робіт у вигляді риття окопів. Крім того, 2 військовослужбовці рф застосували по відношенню до однієї із жінок сексуальне насильство, що виразилось у примусовому оголенні верхньої частини тіла останньої.
Окрім того, спільні мобільні робочі групи прокурорів, слідчих, міжнародних
експертів та психологів систематично виявляють нові факти СНПК на деокупованих територіях. При цьому, зафіксована офіційно кількість випадків сексуального насильства не відображає масштаби цих злочинів. Після деокупації територій на Сході та Півдні на явний чіткий патерн — всюди, де стояли російські військові, фіксуємо випадки СНПК.
Прочитано 4 раз