Олександрійська філія Кіровоградського обласного центру зайнятості
Без бар’єрів: «Автошколи для осіб з інвалідністю» – проєкт, що гарантує зайнятість
Ви особа з інвалідністю, яка прагне навчатись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водіяна право керування транспортним засобом?
Долучайтеся до флагманського проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю». Цейпроєкт реалізує Міністерство внутрішніх справ України в рамках загальнодержавної ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».
Мета проєкту – створення зручної та якісної державної послуги з навчання керування автомобілем, а в результаті –отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату. Тому можливості підрозділів територіальних сервісних центрів МВС та мережі автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС для людей з інвалідністю, які прагнуть навчитись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водія, розширюються.
Переваги флагманського проєкту:
- навчання у інклюзивних приміщенняхза зручним графіком;
- доступна інфраструктура та максимально безбар’єрний простір;
- навчання у змішаних інклюзивних групах або індивідуально;
- можливість теоретичного навчання в дистанційному форматі;
- адаптовані до потреб осіб з інвалідністю навчальні плани і програми;
- сертифіковані та сучасні учбові автомобілі з ручним керуванням;
- підтримка та консультування на кожному етапі навчання.
Наразі такі автошколи працюють і приймають охочих в шести регіонах України, а саме: в Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.Саме в цих школах слухачі зможуть опанувати навички водіння, а згодом скласти іспит у сервісних центрах та отримати омріяне посвідчення водія.
У Кропивницькому навчання проходить на базі Донецького державного університетувнутрішніх справ, а іспити учасники курсів здаватимуть у Сервісному центрі МВС.
Як долучитися до навчання, читайте тут:http://surl.li/nlvcyn.
Є бажання розпочати новий виток у своєму професійному житті?Реєструйтеся та заповнюйте анкету за посиланням: http://surl.li/icnymw
Все про флагманський проєкт тут: http://surl.li/zclskh
Якщо бажаєте опанувати за сприяння служби зайнятості іншу актуальну на ринку праці професію, звертайтеся! Фахівці філій Кіровоградського обласного центру зайнятості та структурних підрозділів філій готові вам допомогти!
Контакти за посиланням:https://cutt.ly/RwaYxixu
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Навчання Автошкола для осіб з інвалідністю
Запрошуємо роботодавців скористатись програмою компенсацій за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю.
З початку дії програми вже 1250 компаній отримали таку компенсацію для 1384 працевлаштованих людей з інвалідністю.
Середній розмір компенсації становить 67 тисяч гривень.
Долучайтесь до програми та створюйте комфортні умови праці для всіх. Підтримайте інклюзивність у вашій компанії!
Про послугу:https://is.gd/JODgcr
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Чи зобов’язаний безробітний повідомляти центр зайнятості про виїзд за межі України?
Так, зобов’язаний.
Це передбачено статтею36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.
Принагідно звертаємо увагу, що центри зайнятості отримують від Державної прикордонної служби України інформацію про знаходження за межами України осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного або бажають отримати такий статус.
Отримання такої інформації врегульовано Порядком розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення, затвердженим наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 вересня 2024року№ 23492/439/620, постановою правління Пенсійного фонду України від 10 вересня 2024 року. № 27-1 (набрали чинності 30 жовтня 2024року), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2024 року за № 1462/42807.
Порядок розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення доступний за посиланням:http://surl.li/xvlsqs
Є питання щодо виплати допомоги по безробіттю? Телефонуйте за номером +38 (068) 900 11 32
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Чи передбачені особливості пошуку підходящої роботи для осіб з інвалідністю?
Так, передбачені.
Питання підбору підходящої роботи врегульовані статтею 46 Закону України “Про зайнятість населення”–підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється з урахуванням положень Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”. Статтею 18-1 цього Закону передбачено, що Державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій медико-соціальної експертної комісії, наявних у особи з інвалідністю кваліфікації та знань, з урахуванням її побажань. Рішення про визнання особи з інвалідністю безробітною і взяття її на облік для працевлаштування приймається центром зайнятості за місцем проживання особи з інвалідністю на підставі поданих нею рекомендації медико-соціальної експертної комісії та інших передбачених законодавством документів.
Працівники центрів зайнятості застосовують під час підбору підходящої роботи для осіб з інвалідністю наявні у громадян документи.
Примітка. Останнім часом прийнято декілька нормативно-правових актів, які стосуються діяльності медико-соціальних експертних комісій. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 “Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи” (набрала чинності 26 листопада 2024 року) суттєво врегульовані питання проведення відповідних експертиз. Серед затверджених постановою документів є і Критерії встановлення інвалідності. Пунктом 6 цих Критеріїв встановлено, що здатністю до трудової діяльності є сукупність фізичних, соціальних та психологічних можливостей людини, яка визначається станом здоров’я, що дає їй змогу займатися різного виду трудовою діяльністю. Професійною працездатністю є здатність людини якісно виконувати роботу, що передбачена конкретною професією, яка дає змогу реалізувати трудову зайнятість у певній сфері виробництва відповідно до вимог змісту і обсягу виробничого навантаження, встановленого режиму роботи та умов виробничого середовища. Параметрами оцінки є збереження або втрата професійної здатності, можливість трудової діяльності за іншою професією, яка за кваліфікацією дорівнює попередній, оцінка допустимого обсягу роботи у своїй професії і посаді, можливість трудової зайнятості в звичайних або спеціально створених умовах. Встановлено наступні ступені обмеження здатності до трудової діяльності– нормальна здатність до трудової діяльності; легкий ступінь обмеження; помірний ступінь обмеження (1 ступінь); виражений ступінь обмеження (2 ступінь); серйозний ступінь обмеження (3 ступінь).
ПостановаКабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 доступна на урядовому вебпорталі за посиланням:http://surl.li/gtuplc
Є питання щодо працевлаштування, постановки та перебування на обліку у службі зайнятості, телефонуйте за тел.:+38 (066) 581 87 84, або звертайтеся до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Кіровоградський обласний центр зайнятості
За якою формою проводиться і яка тривалість навчання жінок за експериментальним проєктом?
Нагадаємо, що під експериментальним проєктом мається на увазі проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. Цей проєкт реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15листопада 2024 року № 1302 (набрала чинності 19 листопада 2024 року).
Пунктом19 Порядку реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, затвердженого вказаною урядовою постановою (далі – Порядок), передбачено, що закладом професійної (професійно-технічної) освітипрофесійне навчання здійснюється за очною (денною, вечірньою), дистанційною, дуальною формами здобуття освіти або шляхом їх поєднання.
Строк професійного навчання визначається робочими навчальними планами та освітніми програмами і не може перевищувати 10 місяців (пункт 20 Порядку).
Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 доступна на парламентській вебсторінці за посиланням:http://surl.li/hzshfw
Кіровоградський обласний центр зайнятості